Hayat

  • 0
Yalandan doğru yapma eki üzerindeki cevval fikir akışlarımın devam ettiği günlerden birinin daha sonuna gelindiğinde. saat günlerden perşembeyi gösteriyordu. çantamı sırtıma attım. evime doğru yol alan dağcı havasıyla belimi hafif eğdim lens yokluğundan gözlerimi hafif kısarak etrafı seyre daldım. mahalleme olan sevgimin faktöriyelini aldım, küçük market esnafıyla mahallenin eksiklerini tartıştım. yarım pakete çilek sardırdım. iki hafta önceki çilek alma girşimimin başarısızlığı göz önüne alınırsa büyük bir başarı bunu yapabilmek, siz bilmezsiniz. işte o anda baharın geldiği gerçeği gark etti kafama. ondan mutluymuşum meğer. vay hele gidi.

(we raise the vibratory level.)

onbeş yıl gecikmelerine kapris yaparaktan ben de bir buçuk yıl kadar geç dinlemeye başladım cynic'in traced in air albümünü. şimdi onlar düşünsün. benden söylemesi, benim gibi kaprisli dinleyiciler var ise oralarda ve hala dinlemedilerse bu albümü artık inaf may frends. daha kötüsü cynic nedir yahu diyenler de olacaktır eminim onlara şu hadise ile cevap vermek ister deli gönül. cynic birdir diğer gruplar onun kulu ve elçisidir. benim müzikçalarım adamların yaptığı müziği tanımlarken sapıtaraktan Fusion Influenced Progressive Death Metal gibi katakullik bir ifade kullanıyor ki siz düşünün artık nasıl bir müzik. kafanızda canlandı mı. süper. Böyle müzikler için isveçli bilim adamları mp3 yerine kullanalım diye flac deyü bir formatı icad edüvermişler.

demedim ama bu aralar fil gibin film izledim, festivalik filmlerinden tut [celda 211, the trotsky, fish tank, hayat var, kynodontas] geçmiş zaman bilim kurgularına kadar [alien, aliens, solyaris] . daha sonra yazma düşüncesi olduklarıma bir spoiler vermek pahasına, hayat var ile fish tank filmini kendi kafamda eşanlamlı konumlara yerleştirdiğimi söyliyeyim burdan tüm resmi mercilere. ama tabi orhan gencebay'ın aklım takıldı sını her türlü hiphopa tercih edeceğinden anadoludan gelen bünyem artı iki rep verdi. üzgünüm andrea arnolds. celda 211 ise bambaşka bir boyutta, hikayesiyle görüntüsüyle felanı feşmekanıyla adamlar yapmış yahu hissiyatına sevk etti beni sadece.

emeksinemasıyıkılmasın.


lost da bitiyor ya artık adam olacak çocukluktan çıkma vakti geliyor demek. vay mançosunu yediğiminin. orda burda okuyoruz, diyorlar ki spartacus diye bir dizi var bol sevişmeli efenime söyliyim kan dökmeli üçcüzvari sahnelerle bürülü bir dizi. ismi de spartacüs, gel de izleme diyorlar. ben böyle bir diziyi hemen rome ilen kıyaslarım ve güzel bir hikaye yok ise neyleyim ben pornografiger üçcüzü. acilen birisi cevap yetiştirsin bana.

carnivale var dı ya asıl o bitmese iyiydi.

bu sabaha karşı son dört yılda üçüncü kez elenmiş şanssız kahramanım Dirk Novizki. yerlere atıvermiş kendini, üzüldüm ona. bir de üstüne ginobilini'nin gelmeyeceği haberini okuduydum geçenlerde hemşeriportlandlılarda o da üstüne eklenince daha bi üzüldüm. bi de demezler mi nasıl çalışıyosun sen o güneş görmeyen bodrum katında deyü. farkındalığın zirvesine çıktım derken yukarda bahsi geçen bahar helecanı sel oldu aktı burnumdan, üzerinize afiyet üşütmüşüm biraz.

neyse, ben bi çay koyiyim.

siz de,

hayatta kalın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder