Olimpiyat Gene Gel

  • 2

Binbeşyüzmetre adağımı yarın koşuyorum. hayat çok güzel. Peki yarışın sonunda kızlar sevinirken aradan kafasını sokan başbakan nedir ya. cimnastik bu olimpiyatların benim için favori izlencesi idi. geyikli makas. kartal duruşu (hey gidi benjamin. genemifutbol). salto. ikibuçuk burgu. kartvil. ve hatta uslu durursanız şurdan çoklu pozlama tekniği ile çekilmiş birtakım güzel fotoğraflara erişebilirsiniz. parodoks: gargamel'in uslu olmadığı halde şirinleri görmesi. disk atmada altın madalya alan alaman abinin engelli denemesi. atlet manifestosu. akıntıya karşı slalom kano yarışları. e tabiki de usain bolt. ikiyüzmetre de jamaika üçlemesi. yüz metre engellide, nevin yanıt nasıl kalbimi kırdı. brezilyalı orta saha kılıklı tekvandocu servet. bemeiks marka velespitleriyle hoplayıp zıplayan yeryer yere düşen, dizleri uf olan lakin bir tendürdiyot sürenleri olmayanlar. yannick agnel. 

“Uluslar, aileler gibi, kendilerine rağmen büyük adamlar çıkarır. Çıkarmamak için bütün güçlerini kullanır, her şeyi yaparlar. Bu yüzden, büyük adam, ortaya çıkmak adına milyonlarca insanın yarattığı direncin gücünü alt edebilecek bir saldırı gücüne haiz olmalıdır.”
-- Baudelaire.

oscar pistorius. masai kabilesinin ilk altın madalyası. ülkesiz atletler. havuzaltıkamerası. nerdeoilkolimpiyatlar. hangisi bizim atasporumuzdu geyikleri ve atasporunda başarı tablosu. üç adım atlama. faul. disk atma. faul. yüksek atlama. faul. burcu ayhan'ın bu da mı faul be dercesine çıtaya çarpıp da düşürmemesi. dekatlon. triatlon. ortaokul lise yıllarının vazgeçilmez sporu masa tenisindeki çin menşeili sporcu hakimiyeti. merve aydın ve olimpiyat ruhu geldiysen üç kere hu de. tabiki laffalympics, bir nesile olimpiyat ruhunu aşılayan. lens kapağını çıkarmayı unutan fotoğrafçı. ve dahi kaçanlar. dingonun ahırından bildirdim.

2 yorum :

  1. kesinlikle cimnastik dalının diğerlerine nazaran daha bir göz kırpmasını hareketlerin akıcılığına bağlıyorum. ve sorumu soruyorum: neden asyalılar?

    YanıtlaSil
  2. benim izlediğim yarışmalarda bir asyalı başarısı göremedim aslında genelde amerikalılar ile ruslar arasında geçen bir çekişme vardı ama biraz zorlamayla asyalıların bodurite çarpanlarının yüksek olmasının kendileri açısından olumlu yönder bir fark yarattığını düşünebilirim.

    YanıtlaSil